Basen Pleszew

Switch to desktop

Obiekty (10)

Basen kąpielowy odkryty

Basen kąpielowy odkryty o głębokości 120 cm do 180 cm o wymiarach 20 x 50 m oraz brodzik dla dzieci o głębokości do 60 cm - Al. Mickiewicza.


Część techniczna basenu została zmodernizowana w 2010 r. Dokonano wymiany złoża filtracyjnego, pomp, chloratora itd.

Boiska do gier zespołowych

Boisko asfaltowe do gier zespołowych, koszykówki, piłki ręcznej oraz zainstalowane w nim urządzenia skate–parku, Al. Wojska Polskiego.

Hale do gry na kortach tenisowych

W dniu 28.10.2010 r. w ratuszu została podpisana umowa dzierżawy 2 kortów tenisowych znajdujących się na stadionie na Al. Wojska Polskiego z firmą z Ostrowa Wielkopolskiego. Samorząd wydzierżawił je na okres dziesięciu lat. W ramach umowy dzierżawca zobowiązał się do wybudowania dwóch zespolonych hal, przykrytych powłoką PCV o wymiarach 17 x 36 x 8 m. Umowę podpisali: z-ca Burmistrza MiG Arkadiusz Ptak oraz Prezes Buchalter-Lex Sp. z o. o. Stanisław Małyszka.

Kryte korty do gry w tenisa ziemnego w Pleszewie przy Al. Wojska Polskiego 17 otwarto uroczyście w niedzielę 16 października 2011 r.

Dwie hale, które mogą być ogrzewane w przypadku wystąpienia niskich temperatur, wyposażone są w kort tenisowy o nawierzchni ceglastej oraz kort o nawierzchni sztucznej, który może być wykorzystywany także jako boisko wielofunkcyjne. Firmą zarządzającą kortami jest Gymstation Fit&Tennis Club.
Inwestycja jest pierwszym przykładem partnerstwa publiczno – prywatnego w działalności sportowo – rekreacyjnej w Pleszewie, co podkreślił w trakcie otwarcia burmistrz Pleszewa Marian Adamek.
Po uroczystym otwarciu Burmistrz i Prezes Buchalter sp. z o.o. Stanisław Małyszka rozegrali inauguracyjny, pokazowy mecz tenisowy. Po nich boisko wielofunkcyjne opanowali piłkarze Akademii Reissa z Pleszewa a kort tenisowy pleszewscy (i nie tylko) mistrzowie rakiety tenisowej.
Szczegółowe informacje dotyczące korzystania z kortów dostępne są na stronie http://www.facebook.com/gymstation

Korty tenisowe

1 pełnowymiarowy kort tenisowy odkryty ze ścianą treningową - Al. Wojska Polskiego.

Park leśny "Planty"

Sport Pleszew zarządza parkiem leśnym "Planty" o powierzchni ponad 11 ha. Park, będący tradycyjnym miejscem wypoczynku dla Pleszewian, oferuje także możliwość ćwiczeń rekreacyjnych na 5 stanowiskach do ćwiczeń usytuowanych w przy głównych alejkach parkowych.

Subskrybuj to źródło RSS

© Sport Pleszew 2009-2015

Top Desktop version